Rozpoczęła się przebudowa płyty Placu Jana Pawła II

Opublikowane przez Wydział OS dnia 05/09/2013 – 15:14 -

logorewitalizacja

1W połowie tego tygodnia ruszyły prace związane z modernizacją płyty Placu Jana Pawła II. 30 sierpnia rozstrzygnięto przetarg na to zadanie i w pierwszych dniach września podpisano umowę z wykonawcą – firmą DANETPIL Grzegorza Zielińskiego.

Na razie ogrodzono płytę placu, zdemontowano maszty flagowe, a jutro, 6 września, wykonawca usunie starą fontannę.

W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone prace związane z ułożeniem instalacji elektrycznej. Następnie planowany jest montaż nowej fontanny i położenie nawierzchni z kostki granitowej w kolorze szarym. Po zakończeniu robót budowlanych zostanie urządzona zieleń i mała architektura.

Płyta placu zyska nowy – okrągły kształt, na jej obrzeżach pojawią się drzewa i krzewy ozdobne; w sumie zostanie posadzonych 30 klonów, 50 krzewów berberysu i 70 krzewów irgi. Na placu pojawią się nowe, stylizowane latarnie, a także 20 nowych ławek i kosze na śmieci. 

Przypomnijmy, że nowa fontanna, z 16 dyszami wyrzucającymi wodę, zostanie zamontowana od strony skrzyżowania z ulicą Starzyńskiego.

Fasada kościoła św. Józefa zyska zewnętrzne oświetlenie, a cały plac będzie objęty systemem miejskiego monitoringu.

- Zgodnie z umową mamy czas do 30 listopada, by przeprowadzić wszystkie prace – mówi wykonawca Grzegorz Zieliński – mam nadzieje, że dotrzymamy tego terminu i żadne nieprzewidziane sytuacje nie pokrzyżują nam planów.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w ramach rewitalizacji Placu Jana Pawła II prowadzona jest też przebudowa dochodzącej do placu ul. Berka Joselewicza i modernizacja trzech zabytkowych kamienic pod numerami: 7, 19, 20. Jako pierwsza poddana renowacji została kamienica pod numerem 7.

- Modernizacja centralnego placu Ozorkowa to jedna z najważniejszych inwestycji miejskich – mówi Burmistrz Jacek Socha – bardzo się cieszę, że po wielu latach nareszcie ją realizujemy. To miejsce, tak ważne dla historii i teraźniejszości naszego miasta, w końcu stanie się wizytówką Ozorkowa.

Projekt pn.„Rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Ozorkowie w celu aktywizacji społeczno – gospodarczej historycznego centrum miasta” dofinansowany jest ze środków unijnych. Jego wartość wynosi ponad 2 mln 800 tys. zł, w tym środki z Regionalnego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 2  mln 200 tys. zł. pn


Bez kategorii | Brak komentarzy »