Rewitalizacja Placu Jana Pawła II – dalsze prace

Opublikowane przez Wydział OS dnia 22/10/2013 – 15:46 -

logorewitalizacja

Na rewitalizowanym Placu Jana Pawła II pojawiły się już wydzielone zieleńce wokół płyty rynku oraz niecka z wszystkimi niezbędnymi podłączeniami, na której już wkrótce zostanie osadzona nowa fontanna.

W tym tygodniu zostanie też zamontowana sterownia do jej obsługi. Przypomnijmy; nowa fontanna będzie wyrzucać wodę z 16 dysz na 3 i 1,5 metra, a strumienie będą przybierać różne barwy.

- W tym tygodniu skończymy wszystkie prace niezbędne do montażu nowej fontanny, natomiast do końca października chcemy zakończyć nasadzenia drzew i krzewów na zieleńcach, by zdążyć przed ewentualnymi listopadowymi przymrozkami – mówi wykonawca Grzegorz Zieliński – w ciągu najbliższych dni będziemy także montować nowe, stylizowane latarnie.

Większą część płyty placu pokrywa już nowa kostka granitowa; po zakończeniu wszystkich prac podziemnych zostanie ułożona na całym placu. Wtedy też pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci.

Cały czas trwa także rozpoczęta we wrześniu modernizacja trzech zabytkowych kamienic wokół placu, wpisanych do Rejestru Zabytków oraz przebudowa ulicy Berka Joselewicza.

Wszystkie zadania, związane z modernizacją placu, mają zostać wykonane do końca listopada.

Projekt pn.„Rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Ozorkowie w celu aktywizacji społeczno – gospodarczej historycznego centrum miasta” dofinansowany jest ze środków unijnych. Jego wartość wynosi ponad 2 mln 800 tys. zł, w tym środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 2  mln 200 tys. zł.


Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe