Prace na Targowisku zgodnie z planem

Opublikowane przez Wydział OS dnia 18/07/2013 – 15:23 -

Modernizacja Targowiska Miejskiego przy ul. Starzyńskiego, rozpoczęta niespełna dwa miesiące temu, przebiega zgodnie z harmonogramem. W tym tygodniu na placu budowy rozpoczęto tzw. „palowanie”, czyli wbijanie w ziemię specjalnych betonowych słupów, które będą podtrzymywać wiaty handlowe. Ma to zapobiec zapadaniu się wiat w podmokły teren. 

- W sumie musimy wbić w ziemię 166 słupów, każdy o długości 5 metrów  – wyjaśnia kierownik budowy Marcin Hemka – potrwa to kilka dni, ponieważ dziennie jesteśmy w stanie zamontować takich pali ok.30-40.

Do tej pory zakończono już wszystkie prace związane z oczyszczaniem terenu i ułożeniem infrastruktury technicznej: sieci elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W tej chwili układane są krawężniki od strony ul. Rzecznej i trwają prace wykończeniowe w budynku sanitarnym.

Po zakończeniu „palowania” na płycie rynku zostanie ułożona kostka brukowa i będzie można montować wiaty.

- Na razie wszystkie prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i sądzę, że modernizacja rynku zakończy się zgodnie z zaplanowanym terminem – dodaje Marcin Hemka.

Przypomnijmy; na czas remontu Targowisko Miejskie przeniesiono na ul. Unii; w związku z tym ul. Unii jest zamknięta dla ruchu na odcinku od Ronda Solidarności do ul. Południowej.

Planowany termin zakończenia modernizacji rynku przy ul. Starzyńskiego to 30 listopada 2013 r.

Na przebudowę Targowiska Ozorków otrzymał milion zł dofinansowania. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2 mln złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 


Bez kategorii | Brak komentarzy »