Prace na Placu Jana Pawła II i wokół niego

Opublikowane przez Wydział OS dnia 13/09/2013 – 14:03 -

logorewitalizacja

Trwają prace związane z rewitalizacją Placu Jana Pawła II. Usunięto już całkowicie starą, zniszczoną fontannę oraz zdemontowano trzy maszty flagowe. Obecnie wykonawca nawozi na teren budowy piach oraz prowadzi prace związane z korytowaniem terenu.  

- Nowa kostka granitowa zostanie położona na istniejącej nawierzchni. Jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki temu nowa powierzchnia będzie stabilniejsza i bardziej wytrzymała – mówi wykonawca Grzegorz Zieliński.

Kolejne prace związane będą z ułożeniem instalacji elektrycznej oraz montażem nowej fontanny.

Trwają również prace nad modernizacją trzech zabytkowych kamienic przy Placu Jana Pawła II. To budynki  nr 7, 19 i 20. Rozstawiono już rusztowania przy kamienicy nr 7. Obecnie wykonawca usuwa stare tynki na budynku i przygotowuje fronty do dalszej renowacji.

Przypomnijmy, że projekt pn. Rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Ozorkowie w celu aktywizacji społeczno – gospodarczej historycznego centrum miasta” dofinansowany jest ze środków unijnych. Jego wartość wynosi ponad 2 mln 800 tys. zł, w tym środki z Regionalnego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 2  mln 200 tys. zł.


Bez kategorii | Brak komentarzy »