Nowe wiaty na targowisku już za tydzień

Opublikowane przez Wydział OS dnia 03/09/2013 – 14:16 -

logotypytargowisko

Prace na Targowisku Miejskim przebiegają bardzo sprawnie. Dzięki temu wykonawca zacznie montować pierwsze, nowe wiaty handlowe już od poniedziałku (9 września), czyli wcześniej niż pierwotnie planowano.

- Jutro zakończone zostanie wykonywanie oczepów na palach pod montaż słupów, czyli wylewanie betonu na szeregowo ułożonych palach fundamentowych. Dotychczas zużyto ponad 400 ton betonu – mówi Grzegorz Zieliński, główny wykonawca modernizacji  - Wylewanie betonu było możliwe po wcześniejszym sprawdzeniu i przetestowaniu wytrzymałości słupów betonowych, które będą podtrzymywać wiaty – dodaje.

Wykonawca zakończył już układanie kostki na wjeździe na targowisko od strony ul. Starzyńskiego. Zakończono również budowę budynku sanitarnego, który dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

 - Bardzo się cieszę, że modernizacja targowiska przebiega w tak dobrym tempie. Wykonawca nie ma żadnych opóźnień. Mam nadzieję, że dalsze prace będą odbywać się bez żadnych zakłóceń i przed końcem roku kupcy powrócą na nowoczesne, zmodernizowane targowisko – mówi burmistrz Jacek Socha.


Bez kategorii | Brak komentarzy »