Na targowisku prace w pełni

Opublikowane przez Wydział OS dnia 27/08/2013 – 12:42 -

logotypytargowisko

Prace budowlane na Targowisku Miejskim przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zakończono układanie kostki na placu handlowym przy ul. Starzyńskiego i na nowych ulicach, które powstały w obrębie rynku. Wykonawca kończy układanie kostki na wjeździe na targowisko od strony ul. Starzyńskiego. Zakończono już budowę budynku sanitarnego.

Obecnie przygotowywane są zbrojenia pod ławy, na których staną wiaty.

Wszystkie prace ziemne, związane z ułożeniem instalacji i mediów, zostały zakończone jeszcze w lipcu.

Przypomnijmy, planowany termin stawiania wiat to 1 października. Na zmodernizowanym rynku wiaty handlowe, o powierzchni w sumie 1 500 m2, zostaną zamontowane za pawilonem PSS „Społem”, a nie od strony ul. Starzyńskiego, jak było to wcześniej. Część rynku między rzeką i ciągiem sklepów, z wjazdem od ul. Starzyńskiego, przeznaczona będzie dla kupców, którzy nie będą mieć wykupionych stoisk pod wiatami.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 30 listopada 2013 r.

- Inwestycja ta jest konicznością w naszym mieście. Targowisko Miejskie wymagało kompleksowej modernizacji, dzięki której w znaczący sposób poprawią się warunki handlu – mówi burmistrz Jacek Socha.

Przypomnijmy; na przebudowę targowiska Ozorków otrzymał milion zł dofinansowania. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2 mln złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe