Modernizacja Targowiska – kolejne prace

Opublikowane przez Wydział OS dnia 01/08/2013 – 12:00 -

Na modernizowanym Targowisku Miejskim przy ul. Starzyńskiego widać zarys nowego rynku. Część płyty targowiska pokryta jest już kostką brukową.

Nowo wyznaczona ulica, okalająca rynek od strony Bzury do ulicy Praga, ma już krawężniki, podobnie jak ulica, która powstaje między pawilonem handlowym PSS „Społem” i stojącymi obok sklepami. Na obu ulicach, odchodzących od ul. Starzyńskiego, układana jest kostka brukowa. Na terenie placu zamontowano już 25 nowych latarni.

Na plac budowy dostarczane są pierwsze elementy nowych wiat handlowych.

- Zanim zaczniemy montować wiaty, musimy sprawdzić i przetestować wytrzymałość słupów betonowych, które będą je podtrzymywać – mówi Grzegorz Zieliński, główny wykonawca modernizacji – wszystkie 166 pięciometrowych słupów zostało już wbitych w ziemię i wkrótce będziemy je testować.

Planowany termin stawiania wiat to 1 października. Na zmodernizowanym rynku wiaty handlowe, o powierzchni w sumie 1 500 m kw, zostaną zamontowane za pawilonem PSS „Społem”, a nie od strony ul. Starzyńskiego, jak było to wcześniej. Część rynku między rzeką i ciągiem sklepów, z wjazdem od ul. Starzyńskiego, przeznaczona będzie dla kupców, którzy nie będą mieć wykupionych stoisk pod wiatami.

Przypomnijmy; do tej pory zakończono już wszystkie prace związane z oczyszczaniem terenu i ułożeniem infrastruktury technicznej: sieci elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Planowany termin zakończenia modernizacji rynku przy ul. Starzyńskiego to 30 listopada 2013 r.


Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe