Handlowcy wrócili na zmodernizowane Targowisko Miejskie

Opublikowane przez Wydział OS dnia 22/11/2013 – 14:17 -

logotypytargowisko

W piątek, 22 listopada, po kilku miesiącach przerwy, kupcy powrócili na zmodernizowane Targowisko Miejskie przy ul. Starzyńskiego. Wykonawca zakończył prace w październiku i po uzyskaniu wszystkich pozwoleń, koniecznych do prowadzenie handlu w tym miejscu, mieszkańcy Ozorkowa mogą od dziś robić zakupy na wyremontowanym rynku.

Targowisko podzielone jest na cztery sektory; jeden z nich, pod wiatą, przeznaczony jest na handel artykułami rolnymi. Cała powierzchnia sprzedażowa rynku wynosi 1850 m2, z czego powierzchnia sprzedażowa pod wiatą – 698 m2, co oznacza, że jest o około połowę większa w stosunku do tej pod starymi wiatami.

W ramach modernizacji wykonano odwodnienie płyty rynku, ułożono nawierzchnię z kostki brukowej, wytyczono nową jezdnię wokół płyty i zainstalowano nowe latarnie. Do dyspozycji kupców i klientów jest budynek sanitarny, przystosowany dla niepełnosprawnych. Toalety są bezpłatne.

Cały teren został objęty monitoringiem miejskim.

Zgodnie z decyzją burmistrza Jacka Sochy stawki na zmodernizowanym targowisku, czyli opłata targowa i za rezerwacje stanowisk, pozostały niezmienione.

Na przebudowę Targowiska Ozorków otrzymał 1 milion zł dofinansowania. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2 mln złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Bez kategorii | Brak komentarzy »